Hizmette 10+ Yıl ve binlerce müşteri memnuniyeti... 0.332 350 23 47
0.541 350 23 42
AÖF Çıkmış Sorular İle Sınavlara Hazırlık

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi 1999 yılından itibaren sınavda sorulan sorularını derslere göre kendi resmi web sitesinde yayınlamaktadır. Açıköğretim fakültesi öğrencileri ise sitede yayınlanan AÖF Çıkmış Sorulara çalışarak, açıköğretim fakültesinin geçmiş yıllarda yayınlamış oldukları soruları şıkların yerlerine değiştirme ya da soruları aynen tekrarlı olarak sorma gibi uygulamalarından dolayı öğrenim görmüş oldukları dersleri kolaylıkla geçebilmektedirler.

Öğrencilerin Anadolu Üniversitesi'nin vermiş olduğu ders kitaplarına günlerce, haftalarca çalışma emeğine karşılık, geçmiş yıllarda çıkan soruları ve doğru şıklarını ezberleme yöntemini kullanmayı tercih etmeleri kaçınılmaz hale gelmiştir.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Sisteminde ise 2012 yılından itibaren Adalet Programı, İlahiyat Bölümü gibi bölümlerde öncelikle kredili sisteme geçmiş, 2013 yılında ise öğrenim görülmekte olan tüm bölümlerde Kredili Sistem uygulamasına geçmiştir.

AÖF'nin kredili sisteme geçişinde fakülte derslerin bir kısmında 1 ve 2 gibi sonlarında numaralandırma yaparak ünite sayılarını eşit şekilde bölmüştür. Ancak bazı derslerde ders isimlerini ve konu müfredatlarını değiştirmişlerdir. Bu şekilde olan derslerde ise öğrenciler çıkmış sorular'a çalışmakta zorluk çekmektedirler. Açıköğretim Fakültesinin kendi internet sitesinde yayınladığı çıkmış sorular sınav oturum kitapçığı olarak yayınlanmakta, cevap anahtarları ise tüm oturumların yer aldığı bir liste halinde yayınlanmaktadır. Bu durum ise öğrencilerin çıkmış sorulara çalışma ve ders geçme durumlarında bir düşüşe neden olmaktadır. Öğrenciler dağınık vaziyette yayına sunulan çıkmış soruları düzenlemeye harcayacakları emek yerine internet üzerinden ders ders hazırlanmış kitapçıkları 1 TL, 2 TL gibi ücretlerle sipariş verme yöntemini tercih etmeye başlamıştır.

Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin kredili sistemde çıkmış soruların ileriki yıllarda fazlalaşması sayesinde çıkmış sorulara rağbet daha bi artacağı kesindir. Şimdi ise öğrenciler çıkmış sorulara çalışmanın yanında, açıköğretim fakültesinin öğrencilere vermiş olduğu ders kitapçıklarının sonlarında bulunan hazırlık testleri, sıra sizde bölümlerinde yer alan sorulara birlikte çalışarak derslerde yarı yarıya bir başarı yakalayabilmektedirler.

AÖF'de İlk Kredili Sisteme Geçen Bölümler'den bazıları

Adalet Programı

İlahiyat Programı

Sosyoloji Programı

AÖF Ücretsiz Ders Özeti Paylaşımları
1
ATA AÖF - KURTARMA ARAÇLARI EĞİTMİ 1. ÜNİTE DERS ÖZETİ
2
ATA AÖF - AFETLERDE RİSK VE KRİZ YÖNETİMİ 1. ÜNİTE DERS ÖZETİ
3
ATA AÖF -MESLEK HASTALIKLARI 1. ÜNİTE DERS ÖZETİ
4
ATA AÖF - BİREYLERLE SOSYAL HİZMET 1. ÜNİTE DERS ÖZETİ
5
ATA AÖF - ETİKETLEME VE İŞARETLEME 1. ÜNİTE DERS ÖZETİ
6
ATA AÖF - YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ 1. ÜNİTE DERS ÖZETİ
# TÜM ÖZETLERİ LİSTELE
Siz de hemen Ders Özeti sipariş verin, derslerinize kolayca çalışarak mezun olun.

Anadolu Üniversitesi Özet

Atatürk Üniversitesi Özet

Etiketler: ata aöf - ata aöf çıkmış sorular - ata aöf ders özeti - burhan kankaya - burhan kankaya ders özeti


Bu yazı 21.03.2017 tarihinden itibaren 1 kez okundu.
AÖF Çıkmış Sorular (Anadolu Ünv.) AÖF Çıkmış Sorular (Atatürk Ünv.) AÖF Ders Özetleri AÖF Deneme Sınavları AÖF Ders Kitapları Açık Lise Çıkmış Sorular
İletişim Bilgileri Firmamız Hakkında Sipariş ve Kargo Takibi Mesafeli Satış Sözleşmesi Garanti ve İade Şartları Gizlilik Sözleşmesi Ödeme ve Teslimat