Hizmette 10+ Yıl ve binlerce müşteri memnuniyeti... 0.332 350 23 47
0.541 350 23 42
AÖF Sınavlara Hazırlık
Açıköğretim Fakültesi öğrencileri, sınavlara hazırlanırken dikkat etmeniz gereken hususlar ve sınava çalışma yöntemleri.

Açıköğretim Fakültesi Sınavlarına Hazırlık

AÖF 2011 yılı itibariyle derslerde ve bölümlerde kredili sisteme geçtiği, ders geçme için not hesaplamasının kredili sisteme göre hesaplandığı artık bilinmektedir.

Yıllık sistemde öğrenim gören öğrenciler alışılagelmiş şekilde AÖF Çıkmış Sorular'a çalışarak, sorulan 30-36 sorudan yarıya yakınını, bazen de çoğunluğunu, aynı soru çıkması nedeniyle başarı elde edebiliyorlardı. Kredili sisteme geçtikten sonra ise bu durum büyük bir oranda azaldı. Hatta ilk yıllarda mümkün olmuyordu. Şimdilerde bazı derslerin 3-4'er yıllık çıkmış sorusu olması bir kaç soru yakalayabilme imkanı vermekte. Fakat eskiden olduğu gibi, sadece çıkmış sorular ile ders geçme artık mümkün değil.

AÖF öğrencileri için kolay bir çözüm olmaktan çıkan çıkmış sınav sorularına çalışmak, artık yerini aöf ders özeti ve yardımcı kitaplara çalışmaya yönlendirmiştir.

Başarılı öğrenci olmak değil, sadece mezun olmak isteyenler ya da hem iş hem öğrenim gördüğü için çok fazla vakti olmayan öğrenciler Açıköğretim Fakültesi'nin vermiş olduğu kitaplara çalışmakta büyük zorluklar çektiği için, kısa konu anlatımı şeklinde hazırlanmış yardımcı kitaplara, soru bankaları ve ders özetlerine çalışma eğilimine girmektedirler.

Mezun olabilmek ve alt bölümden ders bırakmadan sınıf geçebilmek için artık derse çalışmanın kaçınılmaz olduğunu belirtmek isteriz.

AÖF Ücretsiz Ders Özeti Paylaşımları
1
ATA AÖF - KURTARMA ARAÇLARI EĞİTMİ 1. ÜNİTE DERS ÖZETİ
2
ATA AÖF - AFETLERDE RİSK VE KRİZ YÖNETİMİ 1. ÜNİTE DERS ÖZETİ
3
ATA AÖF -MESLEK HASTALIKLARI 1. ÜNİTE DERS ÖZETİ
4
ATA AÖF - BİREYLERLE SOSYAL HİZMET 1. ÜNİTE DERS ÖZETİ
5
ATA AÖF - ETİKETLEME VE İŞARETLEME 1. ÜNİTE DERS ÖZETİ
6
ATA AÖF - YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ 1. ÜNİTE DERS ÖZETİ
# TÜM ÖZETLERİ LİSTELE
Siz de hemen Ders Özeti sipariş verin, derslerinize kolayca çalışarak mezun olun.

Anadolu Üniversitesi Özet

Atatürk Üniversitesi Özet

Etiketler: ata aöf - ata aöf çıkmış sorular - ata aöf ders özeti - burhan kankaya - burhan kankaya ders özeti


Bu yazı 21.03.2017 tarihinden itibaren 1 kez okundu.
AÖF Çıkmış Sorular (Anadolu Ünv.) AÖF Çıkmış Sorular (Atatürk Ünv.) AÖF Ders Özetleri AÖF Deneme Sınavları AÖF Ders Kitapları Açık Lise Çıkmış Sorular
İletişim Bilgileri Firmamız Hakkında Sipariş ve Kargo Takibi Mesafeli Satış Sözleşmesi Garanti ve İade Şartları Gizlilik Sözleşmesi Ödeme ve Teslimat